Український моряк, засуджений до страти в Ірані, повернувся до України

Український моряк Андрій Новічков, якому загрожувала смертна кара в Ірані за нібито вбивство мусульманина, повернувся на територію України.

Його обміняли на іранського шпигуна і він вже прибув до Києва. Після посадки він разом з представниками МЗС відповів на запитання журналістів.

За словами моряка, його збирались стратити в Ірані, але завдяки роботі українських дипломатів він повернувся додому. Він подякував консульству України, МЗС, зовнішній розвідці, президенту України, народним депутатам, які допомогли процесу обміну.

У Новічкова запитали, як він почуває себе зараз. «Вижив, все нормально. Почуваю себе добре. Спасибі всім хто допомагав і спасибі всім, хто не заважав», — відповів він.

На питання, що сталося під час інциденту, і як випав за борт громадянин Ірану, Новічков відповів: «Це специфіка їх народу. Він вистрибнув сам, але звинуватили мене. У мене з ним конфліктів не було»

Обмін зміг відбутися після того, як президент України Петро Порошенко своїм указом помилував шпигуна, який сидів в українській тюрмі. Громадянин Ірану вже у четвер, 10 січня, вночі повернувся на свою батьківщину.