Американський есмінець кинув виклик Росії і проплив біля спірної затоки в Японському морі

Військово-морський флот США відправив військовий корабель до спірної затоки Петра Великого в Японському морі біля російського міста Владивосток.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на заяву американського флоту.

Есмінець USS McCampbell проплив у безпосередній близькості із затокою, «щоб оскаржити надмірні морські домагання Росії і відстояти права, свободи та законне використання моря для США та інших країн», сказала речниця Тихоокеанського флоту США Рейчел Макмарр.

«Ці операції демонструють, що Сполучені Штати будуть літати, плавати і діяти скрізь, де допускає міжнародне право», — сказала вона. «Це стосується як Японського моря, так і інших місць по всьому світу».

Москва вважає усю затоку Петра Великого своєю власною, тоді як США не визнає цього, заявляючи, що Росія претендує на райони, які набагато перевищують 12 миль від російського узбережжя, що гарантуються міжнародним правом.

Операція американського корабля сталася на тлі напруженості між Вашингтоном і Москвою щодо багатьох питань, включаючи захоплення Росією трьох українських військово-морських суден та членів їх екіпажів за нібито порушення територіальних вод Росії поблизу Чорного моря наприкінці листопада.