Порошенко назвав кількість озброєння РФ на кордонах з Україною

Вздовж кордону з Україною, на території ОРДЛО та у анексованому Криму Росія розгорнула наземне угруповання загальною чисельністю понад 80 тисяч військовослужбовців.

Про це 1 грудня заявив президент України Петро Порошенко під час церемонії передачі техніки Збройним силам — модернізованих бойових літаків, гелікоптерів та безпілотників.

«Загалом навколо України, вздовж держкордону, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської обл. , Криму розгорнуто наземне угруповання загальною чисельністю понад 80 тисяч військовослужбовців, близько 1400 артилерійських і ракетних систем залпового вогню, 900 танків, 2300 бойових броньованих машин, більше 500 літаків та 300 вертольотів», — повідомив глава держави.

Порошенко додав, що в акваторіях Чорного, Азовського, Егейського морів виконують завдання понад 80 кораблів та 8 підводних човних, в т.ч. ударних — 23 кораблі і 6 підлодок.

«Росія й далі випробовує світ, чи погодиться він на перетворення Азовського і Чорного морів на «російське озеро». Це колосальна загроза.